Wzory kostek - jakie są na topie?

Wzory kostek - jakie są na topie?

27 / 06 / 2022

Aranżacja kostki burkowej to jeden z kluczowych elementów w czasie remontu posesji, szczególnie na podjazdach. Dobrze zastanowić się jakie ułożenie będzie najlepiej pasować do otoczenia: ogrodu, stylu domu, ogrodzenia. Rynek oferuje nam dużą liczbę kolorów i wielkości kostki oraz płyt. W tym artykule opowiemy o tym, jakie wzory kostek są najbardziej na topie.

Wzór prosty

Wzór prosty, czyli taki, w którym tniemy kostkę pod kątem prostym. To najbardziej popularna w tym momencie opcja. Dzięki niej możemy układać proste elementy, jak: linie i kwadraty. Jakie kostki wybrać do takich wzorów?

Mamy dwie opcje. Pierwsza to duże formaty, które układają się szybko, np.: Senso od Semmelrocka (20x20cm i 30x20 cm) Klasyczna nawierzchnia, nowoczesne duże formaty oraz praktyczne szarości to elementy pozwalające kształtować spójne stylistycznie aranżacje.

Senso. Semmelrock

 

Kostka Maxima z Libetu również idealnie nada się do takich wzorów. W Fasterze w tych kostkach królują rozmiary 80x80, 80x40 oraz kolory szarości. Sprawdzą się nie tylko jako materiał do tradycyjnej zabudowy tarasu, ale także przy tworzeniu tarasu wentylowanego. Równie pięknie prezentują się ułożone z nich alejki i ścieżki ogrodowe. Pozwalają na kreację geometrycznych oraz minimalistycznych kompozycji. Dzięki temu doskonale prezentują się zarówno na rozległych, jak i na mniejszych przestrzeniach.


CZYTAJ PODOBNE: JAK DOBRAĆ KOLOR KOSTKI BRUKOWEJ


 

Maxima. Libet

 

Możemy też się zdecydować na mniejsze formaty. W Fasterze w tym celu najbardziej popularna jest kostka Pavimo z Semmelrocka, która ma długość 14 cm i składa się z 5-7 elementów.

Jest to kostka średniego formatu o gładkiej powierzchni, bezfazowa, przeznaczona na podjazdy i ścieżki.

Pavimo. Semmelrock

 

Z niewielkich formatów polecamy również kostki Commix z Polbruka. To doskonały pomysł na niebanalną nawierzchnię wokół posesji. Pozwala na tworzenie oryginalnych i stylowych aranżacji lub różnorodnych wzorów.

Commix. Polbruk

 


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: ROŚLINY W OGRODZIE EKOLOGICZNYM


Wzory: jodełka i inne

A co z jodełką, rozetą czy łukami? One nadal się pojawiają na posesjach, ale już dużo rzadziej. Dlaczego? Z pewnością jednym z głównych powodów jest większa trudność ułożenia takich wzorów, które wymagają częstego cięcia kostki, co wiąże się z kolei ze zwiększoną liczbą odpadów.

Po drugie, nie do każdej posesji będzie pasować wzór jodełki. Projektując podjazd czy ścieżki musimy pamiętać o wszystkim w koło – o stylu w jakim zbudowany jest dom, o stylu ogrodu itd. Jodełka nie pasuje do stylu minimalistycznego, czy nowoczesnego, a widać po budownictwie, że coraz więcej posesji tworzy się właśnie w takich stylach.

 

Po więcej porad zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności