Cegła jako podłoże na taras i ścieżkę

Cegła jako podłoże na taras i ścieżkę

26 / 09 / 2022

Który trend jest jednym z najbardziej gorących trendów w układaniu ścieżek, tarasów czy altan? CEGŁA! Cegła na podłożu wpisuje się w bardzo potrzebną modę życia bardziej ekologicznie. Cegłę możemy kupić lub wykorzystać używany materiał, który trafił nam w ręce, na przykład z rozbiórki u sąsiada.

Do jakiego stylu można wybrać podłoże z cegły


Zawsze staramy się przedstawiać szerszy kontekst wyboru materiałów, z których tworzymy posesje. Dzisiaj nie będzie inaczej. Musimy najpierw przemyśleć do jakiego stylu domu i ogrodu będzie pasowała cegła. Decydując się na konkretny styl musimy trzymać się zasad, które w nim panują. Dzięki temu przybijemy sobie sami „piątkę”, kiedy zobaczymy pełen harmonii efekt końcowy!

Cegły idealnie wpisują się w następujące style:

  • Industrialny
  • Rustykalny
  • Grecki
  • Nowoczesny
  • Minimalistyczny
  • Wiejski

Gdzie można wykorzystać cegły

Cegły mogą posłużyć jako podłoże do wielu miejsc na posesji. Oczywistym wyborem będzie np. ścieżka, która w stylu wiejskim będzie się nieregularnie wić i będzie mieć przestrzeń między jedną a drugą cegłą.

Możemy nią wybrukować altanę lub zimowy ogród – wtedy cegła musi dobrze do siebie przylegać. W tym przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na różnice między bloczkami cegieł i być przygotowanym na szlifowanie.

Skoro cegła dobrze nada się na altanę, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znalazła się również na podłodze tarasu. Pamiętajmy, że cegła może się kruszyć! W sklepach znajdziemy alternatywę do prawdziwych cegieł – płytki ceglane, które do złudzenia przypominają cegłę, a do tego są bardziej wytrzymałe i odporne na użytkowanie i warunki atmosferyczne.

Podsumowanie

Cegła ma swój urok! Wykorzystujcie te bloczki, które macie. A jeśli marzy Wam się cegła na podłożu, ale nie widać nigdzie tej z drugiej ręki, z pomocą przyjdą cegłopodobne płytki!


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA PŁYT AŻUROWYCH


 

Masz pytania? Zapraszamy do naszych punktów!

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności