Jak montować oświetlenie Libet Light w ogrodzie?

Jak montować oświetlenie Libet Light w ogrodzie?

24 / 04 / 2023

Zastanawialiście się kiedyś, jak montować lampy zewnętrzne? Czy taka praca wymaga posiadania uprawnień elektryka albo skomplikowanych narzędzi? Chcecie dowiedzieć się, jak w łatwy sposób rozświetlić przestrzeń wokół domu? Zatem zapraszamy Was do przeczytania dzisiejszego wpisu.

 

Odpowiedni plan 


To, o czym warto pamiętać, w pierwszej kolejności to odpowiedni plan. Na samym początku należy zastanowić się, co chcemy eksponować po zmroku, czy będzie to altana, podjazd, taras a może ścieżka? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie ułatwi nam wybór pasujących lamp zewnętrznych i skompletowanie akcesoriów do oświetlenia.

 

 

Podłączenie systemu


Kiedy mamy już projekt i oprawy oświetleniowe 12 Volt  wraz z akcesoriami, możemy przystąpić do podłączania systemu. Od czego zacząć?

 1. Należy przyłożyć konektor Y do transformatora i dokręcić śrubki
 2. Kolejny krok to wsunięcie kabla w konektor Y
 3. Zaciskamy kabel i przekręcamy gałkę w konektorze
 4. Następnie montujemy transformator w dogodnym miejscu np.na elewajcji na wysokości minimum 50 cm. Transformator może być montowany na zewnątrz
 5. Instalujemy czujnik zmierzchu
 6. Rozwijamy kabel i prowadzimy go według planu instalacji lamp na posesji
 7. W miejscach, gdzie chcemy montować oprawy, zaciskamy na kablu konektor F
 8. Podłączamy do konektora F wybraną oprawę (zgodnie z instrukcją), w który wpinamy nową ”nitkę” kabla
 9. W razie potrzeby uzupełniamy system oświetlenia o dodatkowe akcesoria, jak czujnik ruchu czy zdalny odbiornik z pilotem
 10. Sprawdzamy działanie systemu
 11. Maskujemy kabel, wkopujemy go w ziemię na głębokość 20 cm lub przysypujemy ozdobnym kruszywem

 

Montowanie lamp

 
Montowanie lamp to kolejny krok. Sposób mocowania zależy od tego, jaki model wybraliśmy. Dołączone akcesoria nie wymagają skomplikowanych prac. Dla przykładu stojące słupki świetlne oraz oprawy ozdobne łatwo możemy wbić w podłoże za pomocą specjalnych szpikulców. Do dyspozycji mamy też lampy ścienne, wpuszczane w ziemię czy np. takie w otworach kostki brukowej.

 

 

 

Dodatkowe udogodnienia


Jeżeli nasz projekt jest rozbudowany, warto korzystać z dodatkowych udogodnień. Będą to np. zdalne odbiorniki sterowane na pilot, czujniki ruchu. Technologiczną wisienką na torcie możliwości Libet Light jest specjalna aplikacja – LIGHTPRO NXT, która pozwala kontrolować oświetlenie za pomocą smartfona. 

 

 

Podsumowanie


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat lamp Libet, zapraszamy do naszych składów. Chętnie doradzimy i podpowiemy, co najlepiej sprawdzi się na Waszej posesji. 

 • ul. Spokojna 16A, Tarnów,
 • ul. Solskiego 30, Brzesko,
 • ul. Krakowska 27, Zbylitowska Góra.

NASI PARTNERZY

Polbruk
Semmelrock
Garden Stones
Kost-bet
Atilla
Stora-drain
Libet
Eko-bord
SLABB
Bielbet
Settline
Vestone
Styrobud

ADRESY I TELEFONY

Prosimy o przeczytanie naszej Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Polityka Prywatności